Чернігівці прагнуть перезавантаження "Просвіти"

13 листопада 2017Конференція Чернігівської обласної організації Всеукраїнського  товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка зібралася 11 листопада в ошатній резиденції, щоб ще раз нагадати київському керівництву на  черговому Х-му з'їзді ВУТ "Просвіта" імені Тараса Шевченка про початок запровадження змін. 
Було обговорено й ряд інших актуальних питань, а також визначено 10 делегатів на з’їзд. 

Так, за пропозицією Микола Шкурка (Ніжин) і В’ячеслава Лебедя (Чернігів) конференція вирішила: вважати доцільним провести з'їзд у два етапи з тим, щоб на першому етапі висунути кандидатури на посаду голови ВУТ "Просвіта" імені Тараса Шевченка та створити робочу групу для напрацювання ідей з перезавантаження "Просвіти". А під час другого етапу з'їзду обрати голову й виробити нову стратегію всеукраїнської організації. Чернігівські просвітяни проголосували за висунення кандидатури Тараса Марусика, заступника голови Координаційної ради з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України при Міністерстві культури України, на посаду голови ВУТ "Просвіта" імені Тараса Шевченка.

На конференції ухвалено  ряд резолюцій - зокрема, про відповідальність Угорщини за воєнні злочини (найжахливіший з яких –  знищення Корюківки), про декомунізацію, про підтримку медичної реформи, про відновлення кобзарського свята на батьківщині Остапа Вересая в Сокиринцях.  Конференція ухвалила окреме звернення до Чернігівської обласної державної адміністрації щодо її участі в розвитку громадянського суспільства на виконання Указу Президента України  №68/2016 Про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні.

Ніжинських просвітян на конференції представляли Геннадій Дудченко, Станіслав Зінченко, Олександр Малаш, Микола Шкурко.