Повернення Шишка триває

05 квітня 2019

Сергій Федорович Шишко відомий поряд з такими художниками Києва середини 20 століття як Микола Глущенко, Тетяна Яблонська, Олексій Шовкуненко, Сергій Григор'єв... Штучно ізольовані від процесів, які відбувалися на Заході, але подекуди дозволялися в білокам'яній, вони були загнані в прокрустове ложе соцреалізму. Але навіть у таких обставинах, ускладнених особистими проблемами, Сергій Шишко залишив потужну спадщину, частину якої подарував дорогому йому місту.

Презентація альбому "Сергій Шишко і Ніжин", в якому вперше представлено колекцію картин Сергія Шишка та його доньки Валентини Шишко, уродженки Ніжина, з фондів картинної галереї Ніжинського державного університету і художнього відділу Ніжинського краєзнавчого музею, засвідчила притягальну силу рідного краю. Так сталося, що місто не відвернулося від свого сина в тяжкі 90-і, отож тепер маємо сховище, де зібрано чи не найбільше робіт Майстра з несть числа, розпорошених по світах.

Під кінець презентації, яка відбувалася прямо в "залі Шишка", учениці зі Школи мистецтв виконали копії картин, а меценати їх тут же розкупили в імпровізованому аукціоні.  Мистецтво талановитих вічне!

Куточок "Зали Шишка"

Копія картини Валентини Шишко "Троянди" пензля Єлизавети Большакової