У Старому Білоусі

13 травня 2019

Прийнято вважати Ніжин культурною столицею північного Лівобережжя. Хочеться застерегти ніжинців від самозаспокоєння - Чернігів "наступає на п'яти".

Нічого подібного, що побачив і почув відвідавши садибу Березовських у Старому Білоусі, у нас нема.
Треба зазначити, що  Старий Білоус це поселення, що впритул прилягає до Чернігова. І сполучення тут зручне - автобусом №1 від залізничного двірця до центру села якихось півгодини, а відтак за п'ять хвилин пішки - й сама садиба.

Господарює тут Олена Євгенівна Малишко, відроджує родинне гніздо наїздами з Києва. Втім і більшість нащадків шляхетських (дворянських зокрема) родів з Чернігівщини нині мешкає в столиці і залюбки за першої нагоди ладні полишити хоч на час мегаполіс.

Зараз садиба має статус приватного музею. Це відкриває простір для ініціативи, але разом з тим не передбачає поки що жодної допомоги від управлінь культури.

Мабуть, варто оформити ідею в успішний бізнес-проект - у найкращому сенсі цього терміну.
Головний здобуток, якого вдалося досягти за кілька років поспіль, це створення особливої аури спілкування, чого так не вистачає горожанам старшого віку в епоху електронних комунікацій.

Хочеться сюди повертатися: тут напрочуд незаймана природа, особливе повітря, наповнене пташиним переспівом у ці травневі дні й ночі...