Пантелеймон Куліш і сучасність

04 жовтня 2019

Конференція, присвячена до 200-річчя від дня народження П. О. Куліша, пройшла в два етапи в Києві і Ніжині ( 2-3 жовтня в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, 4 жовтня в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя).

До університетів цих міст долучилися Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України (Центр дослідження життя і творчості П. Куліша), Львівський національний університет імені Івана Франка, Наукове товариство імені Шевченка в Америці, Сумський державний університет, Українська вільна академія наук у США, Український науковий інститут Гарвардського університету.

Заплановано також подорож до садиби видатного діяча в історико-меморіальний музей-заповідник Пантелеймона Куліша «Ганнина Пустинь» біля м.Борзни.

Під час пленарного засідання в Ніжині виступили відомі науковці : Василь Івашків, Павло Михед, Григорій Самойленко, Олесь Федорук.

Їх доповіді викликали жваві дискусії щодо проблематики співпраці академістів з краєзнавцями - дослідниками Кулішевої спадщини, зокрема з Ніжина, Борзни, Шостки.

Увечері відбулася театралізована вистава про романтичні взаємини Пантелеймона Куліша і Олександри Милорадович (сценарій Олександра Забарного, постановка Марини Коломійченко).Осіння Мотронівка