Буде створено Духовно-просвітницький центр

08 січня 2020

Згідно з проєктом Плану перспективного розвитку Чернігівської області на 2019-2021 роки у Ніжині передбачається будівництво Будинку культури у парку імені Т. Г. Шевченка.

Нинішня будівля  Будинку культури не відповідає сучасним вимогам та є в аварійному стані. Якщо ж вести мову про її капітальний ремонт, то такий можливий лише з урахуванням первісного призначення цієї будівлі  як споруди церковної. Це церква Іоанна Предтечі, побудована 1842 року, понівечена та перероблена на міський Будинок культури року в середині минулого століття.

Тому належне використання її в майбутньому має вирішуватися вже зараз ( якщо не сказати влучніше, то ще вчора). Міське товариство "Просвіта" спільно з ніжинськими парафіями Православної Церкви України (ПЦУ) нещодавно провело нараду щодо створення Духовно-просвітницького центру (ДПЦ) при Ніжинському міському будинку культури, основним завданням діяльності якого була б робота з громадянами міста усіх вікових категорій для піднесення духовності, патріотизму, залучення їх до активної суспільно-громадської діяльності. Проєкт концепції ДПЦ як комунального закладу є намір представити на розширеній нараді за участі міського голови Ніжина А. В. Лінника і архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія. Зацікавлені громадяни можуть подавати пропозиції щодо діяльності центру парафіяльним священикам ПЦУ в Ніжині ( храми Всіх Святих, Іоанна Богослова, Спасо-Преображенський, Святої Покрови, а також парафія ікони «Утолі моя печалі») і активу товариства "Просвіта".