Хай живе бал!

10 травня 2017


Погожого недільного вечора 7 травня в Ніжинській музичній школі відбулася знаменна подія - бал, уперше після майже столітньої перерви. І не просто весняний бал , а ще й благочинний.

Цей меценатський проект Благодійного фонду "Ніжен" поставив на  меті відродити традицію проведення благодійних балів, чим укотре підкріпити статус нашого міста як культурної столиці Північного Лівобережжя України. На заклик відгукнулася майстер народної творчості з училища культури і мистецтв мила Євгенія Липовецька. Вона представила на благодійний аукціон аж три свої роботи: щойно виготовлений на честь балу гобелен, в’язану композицію власної техніки та живопис.

Хоч було зібрано під час балу невеликі кошти (4240 гривень), які підуть на влаштування  Меморіального скверу "Героїв  Майдану", що на  вулиці Гоголя, проте не менш вагомим досягненням його є  сам факт поновлення традиції. Це коли відбувається така подія, що єднає еліту міста - чомусь про таку важливу категорію громади ми призабули, хоча в усі часи ніжинці знали й шанували відданих місту представників. З цього приводу як не згадати "Спогади про Ніжин. 100 років тому" Олександра Лазаренка, видані недавно коштом БФ "Ніжен".

Перед учасниками балу виступали: ансамбль танцю «Вікторія» Вікторії Вишневої і школа гармонійного розвитку "Позитивчик" Галини Арвахі, молоді танцівники - Анастасія Самойленко і Анжела Гніденко та Роман Тарасенко, струнний квартет "Квад Арт" і співоче ґроно - Сергій Гладарьов, Світлана Подкользіна, Олександр Савич, Аветис Балаянс.

Особливої подяки заслуговують Яна Саєнко, автор сценарію й ведуча разом з неперевершеним Володимиром Хоминцем. Вони створювали настрій, нагадували про засервіровані фуршетні столи, ставали першою танцювальною парою.

І звісно, дами й кавалери танцювали й танцювали вальс...
Чотири години промайнули як мить, та вражень вистачає, щоб нагадати десь перед святками про бал новорічний.