Вшануймо видатних діячів Ніжинського полку!

06 липня 2018

У цьому році виповнюється 370 років створення Ніжинського полку – адміністративно-територіальної  і військової одиниці, сформованого в ході Української революції під проводом Гетьмана Богдана Хмельницького. Ніжинський полк відіграв визначну роль у державотворчому процесі, а такі ніжинські полковники як Прокіп Шумейко, брати Іван та Василь Золотаренки, Григорій Гуляницький, Роман Ракушка-Романовський та інші вписали свої імена золотими літерами в нашу історію.

20 липня 2018 р. у Ніжині пройде історична експедиція «Полковими містами Гетьманської України». Її організовує всеукраїнська кампанія «Пам’ять Нації». Головна мета акції оживити славу полкових центрів Гетьманської України. Під час відвідин Ніжина, найбільшої полкової столиці Гетьманщини, пройде відновлення сакрального простору старожитньої Гетьманщини – у сквері, де встановлено погруддя Гетьмана Богдана Хмельницького, священики вперше за дві сотні років проведуть панахиду за славетними полковниками Ніжинського полку. Їх імена будуть викарбувані на гранітному камені-стелі, яку планується урочисто відкрити в цей день.

Для проведення термінових робіт потрібні кошти, яких не вистачає в міському бюджеті. Звертаємося до ніжинців підтримати громадську ініціативу вшанування видатних діячів Ніжинського полку та перерахувати кошти - сто гривень (для громадян), одна тисяча гривень (для підприємців) на рахунок Благодійного фонду «Ніжен»:

Отримувач: НМБО Благодійний фонд "Ніжен"
ЄДРПОУ 26226820
Р/р UA783052990000026006036300652
Банк отримувача:  "ПриватБанк" МФО 353584
Призначення платежу: благодійна допомога на встановлення каменя-стели на вшанування видатних діячів Ніжинського полку.