Ніжинський полк: від Бобровиці до Почепа

23 липня 2018

На честь 370-ї річниці утворення Ніжинського полку 20 липня з ініціативи краєзнавця Сергія Коваленка і громадського активіста Владислава Поповича за підтримки Благодійного фонду «Ніжен» коштом підприємців  в сквері Богдана Хмельницького було встановлено пам’ятний камінь-стелу.

Відповідно до рішення Ніжинського міськвиконкому на передню частину каменя-стели буде нанесено карту-схему Ніжинського полку зі словами: «Улітку 1648 року було утворено Ніжинський козацький полк, найбільший полк Гетьманщини», а також проведено благоустрій території скверу.

На урочистостях з відкриття пам’ятного знаку були присутні: міський голова Анатолій Лінник, заступник міського голови Сергій Дзюба, депутат Чернігівської обласної ради Сергій Охонько, депутати Ніжинської міської ради Ігор Шалай і Олександр Шалай, відомі історики Сергій Леп’явко і Євген Луняк, краєвий отаман Українського козацтва Володимир Ювко, організатори події, підприємці, що долучилися до збору коштів. 

Освятив камінь-стелу протоієрей, настоятель Свято Покровського храму Михаїл Якубів.

Про важливість відзначення дати утворення Ніжинського полку, найбільшої адміністративно -територіальної та військової складової Гетьманської України, йшлося у виступах професора Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Євгена Луняка і директора Ніжинської міськрайонної благодійної організації «Благодійний фонд «Ніжен» Миколи Шкурка. «Ця подія нагадує про непересічну роль Ніжина в державотворенні в давні та в теперішні часи», - наголосили вони.

Після покладання квітів до пам’ятника Гетьману Богдану Хмельницькому відбулося спілкування з учасниками історичної експедиції «Полковими містами Гетьманської України». Було розгорнуто пересувну виставку з оригінальними експонатами доби Гетьманщини.