Формування "Стіни Героїв" завершено!

26 листопада 2018

23 травня 2018 у Ніжені було започатковано громадську ініціативу під гаслом "Стіна Героїв". 
Для цього було задіяно історичний будинок на вулиці Широкомагерській біля школи №10, де було розміщено меморіяльні таблиці з іменами Миколи Росіневича, Івана Хімченка, Михайла Шкляренка, уродженців Ніжена, героїв Української революції (1917-1921). 

На Покрову 14 жовтня на цій же стіні за ініціятиви і коштом громадських активістів було відкрито меморіяльні таблиці борцям за волю України минулого й сьогодення, чиї імена пов’язані з Ніженом,: Роману Бжеському, Павлові Шандруку, Йосипу Позичанюку, Андрію Юрзі.

Завершення формування "Стіни Героїв" відбулося 23 листопада - на встановлених меморіяльних таблицях закарбовано імена видатних ніженських полковників періоду національно-визвольної війни другої половини 17 століття : Прокопа Шумейка, Івана Золотаренка, Романа Ракушки-Романовського, Григорія Гуляницького. Додано також ім'я ніженця Олексія Шепелюка, героїчно полеглого на сході України у сучасної війні з Росією. 

Надалі новостворений об'єкт «Стіна Героїв» має бути внесений до реєстру пам'яток культурної спадщини, задіяний в обіг з метою національно-патріотичного виховання молоді та як важливий пункт туристичного маршруту.


"Стіну Героїв" відкриває історик-краєзнавець Сергій Коваленко