Ніжинські просвітяни висловлюють жаль з приводи втрати Анатолія Сергієнка

22 грудня 2020

"Дорогі Українці!

Схилімо Голови і пом’янімо добрим словом і щирою думкою жалю про вірного сина Українського народу, діяльного і самовідданого борця за утвердження Української Держави, її мови й культури, Української Справи, видатного українського громадського і політичного діяча – будівничого Української Держави,
Голову Харківської обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г.Шевченка, Головуючого Співкоординатора Харківської Громади на захист Конституції та Прав людини-громадянина - АНАТОЛІЯ СЕРГІЄНКА.

Сергієнко Анатолій Григорович  народився 10 серпня 1951 р в м. Мерефі, Харківського району, Харківської області, почав трудову діяльність у 1968 році слюсарем прокатного стану дослідного заводу Науково Дослідного Інституту металів у м. Харкові. 1975 р. закінчив Харківський політехнічний інститут по спеціальності інженер-механік. 1975-1991 роки працював на Харківському тракторному заводі інженером-технологом, старшим інженером, начальником бюро виробничого відділу спецвиробництва.
З 1992 по 2006 р. у підприємницьких структурах м. Харкова.
З 1989 р. – один із активних організаторів і учасників Опорних груп Народного Руху України за Перебудову в  м. Мерефі та ряді поближніх  сіл Харківської області, а також в м. Харкові на заводі ХТЗ.
З 1995 р. –ініціатор, організатор і активний учасник громадських та політичних заходів у м. Харкові, Мерефі та інших містах і Районних центрах області, що їх проводили Українські патріотичні організації.
2006-2010 рр. штатний радник Голови Харківської обласної адміністрації.
2008 р. з ініціативи і активної участі А.Г.Сергієнка було створено громадське об’єднання розвитку громадянського суспільства на  Харківщині «Поступ», яка стала базою об’єднаних дій понад 85 громадських організацій державницької орієнтації.
2010-2015 рр. депутат Харківської обласної Ради, де Проявив себе послідовним захисником інтересів Української держави й народу.
З 2012 року Головуючий Співкоординатор Харківської Громади на захист Конституції та прав людини-Громадянина, яка об’єднує 22 організації Загальноукраїнського Статусу та 85 – Місцевого. Проявив себе як активний, розважливий високого рівня громадсько-політичний діяч Українсько-державницької  Орієнтації, діяльний організатор державотворчих процесів на Харківщині та в Україні..  
З 2006 року організував і провів на Харківському радіо «Нова хвиля» цикл з понад 450 авторських тематичних радіопередач під назвою «Харківська Духовина» на теми державницького патріотичного виховання населення.    
Член Спілки журналістів України з 2012 року.
Член громадської ради з гуманітарних питань при Харківській ОДА та обласному відділенні «Конгрес Української Інтелігенції» і Всеукраїнського об’єднання ветеранів.
З 2004 р. член обласної ради Харківської ОО ВУТ «Просвіта»,  з 2019 р. Голова Харківської Обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Т.Г.Шевченка.
Приділяв  велику увагу організації волонтерської допомоги  військам антитерористичної операції  на Донбасі з боку патріотичних українських організацій м. Харкова і області.
Пан Сергієнко А.Г. проявив себе як один з небагатьох у наш час альтруїстично і патріотично налаштованих трудівників-будівничих України, які підпорядковують своє життя та діяльність Безкорисливій і часто жертовній роботі на користь Української Справи й Держави.
22 грудня 2020 року Українська громада Харківщини та всієї України  втратили вірного сина Українського народу, самовідданого борця за їх інтереси, будівничого нашої держави.

Вічна пам’ять Анатолію Сергієнку і наша вдячність йому та шана!"

Анатолій Здоровий.