Володимир Василенко закликає розраховувати на власні сили

16 липня 2021

16 липня 2021 р. Всеукраїнське товариство "Просвіта" імені Тараса Шевченка провело відео-конференцію: "Історія України і пропаганда Путіна".

Засадничим був виступ видатного правника Володимира Василенка. Він зазначив, що триває війна Росії супроти України мовно-культурна, ідеологічно-інформаційна, конфесійна на знищення ідентичності української нації. Причиною агресії є відсутність у нас україноцентричної політики. Потрібна опора на власні сили, консолідація суспільства, розбудова Збройних сил України.

Голова ВУТ «Просвіта» Павло Мовчан наголосив, що самотужки ми не вистоїмо, потрібна міжнародна допомога, в якій нам відмовляють.

Степан Волковецький, голова прикарпатської «Просвіти», запропонував офіційно називати Росію Московією, виконати положення Декларації про державний суверенітет України, з 31-ю річницею якої привітав, про отримання від РФ частки України після розпаду СРСР. Філософ Сергій Присухін стверджував, що п’ята колона принишкла, у суспільстві можуть бути або конфлікт, або співпраця.

Георгій Філіпчук, заступник голови ВУТ «Просвіта», вважає звернення Путіна комунікацією із суспільством, в т. ч. українським (бо видане українською мовою). Таку комунікацію здійснювали задовго з Кримом аж до його окупації.

Кирило Стеценко, просвітянський керівник столиці, порівняв статтю Путіна з артпідготовкою перед наступом, посилом п’ятій колоні. Запропонував передати слово Миколі Шкурку для оголошення тематики наступної відео-конференції, яка містить важливі ініціативи. Микола Шкурко, голова Ніжинської «Просвіти», встиг оголосити головні моменти з неї: підняти статусність «Просвіти» в державі, порівнявши з роллю Товариства української мови в обранні першого демократичного парламенту в 1990 році, брати приклад зі слов’янських Матиць, які мають державний статус, зберігаючи при цьому громадську правоздатність, та присвятити цій проблематиці наступні відео-конференції «Просвіти».