На добру згадку про Ігоря Качуровського

01 вересня 2021

1 вересня 2021 року відбулося святкування не лише Дня знань, а й 103-річчя славетного поета, сина України, її найпалкішого патріота – Ігоря Васильовича Качуровського (1918 - 2013). У селі Крути відбулася особлива церемонія – вшанування нашого земляка. Спочатку, як того вимагають традиції, за душу покійного прочитав молебень  православний місцевий священник Чутченко Сергій Олексійович. Опісля найкращий ніжинський друг митця - Шкурко Микола Пантелійович виголосив промову, акцентувавши на великому вкладі духовного майстра в літературу, свідомість людей, запропонував проводити конференції на його честь кожні 5 років. Повідомив, що син письменника Леонардо підготував до передачі частину бібліотеки батька для літературного музею в Крутах, основна ж частина її потрапить до фондів Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Голова Крутянської територіальної громади Олег Віталійович Бузун звернув увагу на потребу комплексного підходу до вшанування пам’яті Ігоря Качуровського в Крутах: могила, музей, родинна садиба — все це затримає увагу туристичних груп, які рухатимуться маршрутом: Ніжин —Заньки — станція Крути — село Крути. Він закликав Валентину Сергіївна Корнієнко братися до цієї справи та пообіцяв всебічну підтримку. Нещерет Анатолій прочитав вірш "Крути", присвячений Галині Рискиній, яка проживає в успадкованій садибі Качуровських. Згодом слово взяв громадський активіст Микола Ворона, який, звертаючись до дітей і вчителів, запропонував завжди починати перший  урок Дня знань у місцевій школі вшануванням пам'яті поета. Урочистості завершилися спогадами друга дитинства — 93-літнього Григорія Ворони. Він описав Ігоря Качуровського, як шляхетну людину з високими моральними якостями, розумом мислителя і просто Людину з великим серцем. Дуже шкода, що смерть оповила крилами Ігоря Качуровського і забрала його у Вічність…
Під час спілкування, була висунута пропозиція щодо покращення стану прилеглої території до меморіального пам'ятника і розчищення території навколо хати літературознавця.

Пам'ятаймо про нашого великого генія, передаваймо його життєві принципи майбутнім поколінням, адже українець не той, у кого батьки українці, а той, чиї діти є ними. Слава Україні! Героям слава!

Лада Хомич