Презентація книги російської історикині в Батурині

11 жовтня 2021

У п’ятницю, 8 жовтня, в славетному Батурині відбулася презентація книги Тетяни Таїрової «Мазепа. Хроники православного шляхтича. Руина».

На поважний захід завітали Президент України (2005–2010) В. Ющенко, делегація Меджлісу на чолі з Р. Чубаровим, заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Д. Іванов, науковці та краєзнавці з Чернігова, Києва, Ніжина, Конотопа, представники органів державної влади, громадські та політичні діячі, численні представники засобів масової інформації. Вела презентацію директорка Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» Наталія Реброва. Усе це, і в тім числі вжиті значні заходи безпеки, засвідчували про його державний рівень.

Презентація відкрилася театралізованим дійством клубу історичної реконструкції під керівництвом  О. Руденка, в якому було показано один із епізодів твору.

Цікавим та змістовним був виступ В. Ющенка. Він закцентував увагу на тому, «що діяльність та життя Івана Мазепи є прикладом міцності духу, коли нація має дух, вона перемагає більш потужних ворогів.» Подвиг Івана Мазепи вбачає в тому, що він бачив горизонти суверенної держави і боровся за незалежність країни.

У свою чергу, Р. Чубаров у своєму виступі підкреслив, що українці й кримські татари певний час мали свою державу, але втратили її. За його словами, на сьогоднішній день кримські татари чітко усвідомлюють, що їх доля тісно пов’язана із розвитком України, а символ Батурина дає зрозуміти хто ми і що залишаємо дітям.

Т. Таїрова відмітила той факт, що вона виступає як письменниця,  а не як науковиця. На її думку, формат художнього твору дає можливість більш широкому загалу познайомитись із постаттю Івана Мазепи, краще зрозуміти його характер, поринути в дух тієї епохи.

Генеральний продюсер «FILM.UA Group» В. Мирський зазначив: «Надзвичайно актуальним є звернення до сюжетів героїчних козацьких часів у сучасному медіа просторі». Він оголосив про зйомки серіалу за мотивами книги Т. Таїрової.

  Юрій Давиденко